Seminar local Bucureşti, proiect "Migrant în România interculturală"

postat 29 mai 2013, 10:17 de Georgiana-Cristina Rentea ‎(Anton)‎   [ actualizat la 30 mai 2013, 12:57 ]
Asociaţia pentru Apărarea Drepturilor şi Integrare Socială (ADIS) va organiza un nou seminar local in Bucuresti, in cadrul proiectului „Migrant în România Interculturala" implementat de Institutul Intercultural Timişoara în parteneriat cu Liga Apărării Drepturilor Omului-filiala Cluj, Centrul pentru Resurse Civice-Constanta, Asociaţia ADIS-Bucureşti.

Discutiile se vor axa in special pe subiectul privind situatia migrantilor in scop de studii in Romania, dar şi pe alte probleme cu care se confruntă comunităţile de migranţi din România.

Seminarul va avea loc joi, 6 iunie 2013, incepand cu ora 10:00, la Hotel Răzvan (Calea Calarasilor nr. 159, sector 3 , Bucuresti).

Persoana de contact:
Georgiana Rentea, georgiana@asociatia-adis.ro